Rozzařte si advent: Tipy na kouzelné adventní věnce 2021!

Adventní Věnce 2021

Klasika v novém hávu

Tradiční recepty a designové trendy se neustále vyvíjejí, ale některé věci prostě nestárnou. Klasika v interiéru, jako jsou dřevěné podlahy, neutrální barvy a nadčasový nábytek, si vždy najde své místo. Dnes se však tyto prvky objevují v moderním pojetí. Dřevo je bělené nebo naopak tmavé a rustikální, neutrální barvy doplňují výrazné akcenty a minimalistický nábytek je kombinován s vintage kousky. Výsledkem je svěží a originální vzhled, který ctí minulost a zároveň oslavuje současnost.

Minimalismus pro náročné

Minimalismus už dávno není jen o strohých interiérech a šatníku omezeném na pár kousků. Pro náročné se stává filozofií, jak žít plnohodnotný život s menším množstvím věcí, ale o to větší dávkou prožitků a svobody. Jde o to obklopit se věcmi kvalitními, nadčasovými a s příběhem, které nám přinášejí radost a užitek. Minimalismus pro náročné je o hledání krásy v jednoduchosti, o vědomém výběru a investici do zážitků a vztahů. Znamená to zbavit se zbytečností, které nás zahlcují, a uvolnit si tak prostor pro to, na čem skutečně záleží.

Pro hravé duše

Pro hravé duše toužící po kreativním vyžití je tu DIY tvoření. Zapomeňte na nudu a vdechněte nový život starým věcem nebo si vyrobte originální dekorace do bytu. Možností je nespočet – od malování na textil a výroby šperků po práci se dřevem a recyklaci starého nábytku. Stačí popustit uzdu fantazii a pustit se do díla. DIY tvoření přináší radost z vlastnoručně vyrobených kousků, rozvíjí kreativitu a šikovnost. Navíc je to skvělý způsob, jak si odpočinout od každodenního stresu a užít si čas s rodinou a přáteli.

Sladké potěšení

Čokoláda, zmrzlina, dorty – kdo by odolal? Sladké pochoutky jsou neodmyslitelnou součástí našeho života, ať už slavíme narozeniny, svátek nebo si jen chceme zlepšit den. Ale pozor, nadměrná konzumace cukru škodí zdraví.

Jak si tedy dopřát sladké potěšení bez výčitek? Volte kvalitní suroviny a připravujte si dezerty doma. Používejte ovoce, ořechy a hořkou čokoládu s vysokým obsahem kakaa. Vyzkoušejte i zdravější alternativy cukru, jako je med, javorový sirup nebo stévie.

Pamatujte, že klíčem k vyvážené stravě je střídmost. Dopřejte si sladké s mírou a doplňte svůj jídelníček dostatkem ovoce, zeleniny a celozrnných produktů.

Nechte letos váš adventní věnec, aby odrážel klid a mír, po kterých ve světě tolik toužíme. Zvolte přírodní materiály, tlumené barvy a doplňte ho svíčkami, které prozáří váš domov hřejivým světlem.

Eliška Dvořáková

DIY pro šikovné ruce

Baví vás tvořit a zvelebovat svůj domov originálními kousky? Pak je rubrika "DIY pro šikovné ruce" určena právě vám!

Každý měsíc vám přinášíme nové inspirativní nápady a návody na originální dekorace, praktické doplňky do domácnosti i drobné radosti pro vaše blízké. Naučíme vás pracovat s různými materiály, ať už se jedná o dřevo, textil, papír nebo třeba beton.

Nebojte se experimentovat a pusťte se do tvoření! S našimi návody to zvládne opravdu každý, ať už jste zkušení kutilové, nebo začátečníci.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Adéla Novobilská

Tagy: adventní věnce 2021 | tipy na adventní věnce pro rok 2021