Šmoulí invaze v Brně: Kam na modrou zábavu?

Smoulove Brno

Šmoulí vesnička v Brně

V Brně žádná oficiální "Šmoulí vesnička" neexistuje. Termín "Šmoulí Brno" nebo "Šmoulí vesnička v Brně" se občas používá v nadsázce pro sídliště Lesná. Tato brněnská čtvrť, postavená v 70. letech 20. století, je charakteristická svými panelovými domy, které někomu mohou připomínat domečky Šmoulů.

I když Lesná není oficiálně spojována se Šmouly, tato přezdívka se mezi Brňany uchytila a používá se s humorem. Pro obyvatele Lesné je to spíše nostalgická vzpomínka na dětství a oblíbený seriál.

V Brně ani jinde v České republice neexistuje žádná oficiální atrakce s tematikou Šmoulů.

Kde šmouly najít?

Šmouly, ty modré skřítky s bílými čepičkami, zná snad každý. Ale víte, že i v Brně na ně můžete narazit? Stačí vědět, kde hledat. Fanoušci Šmoulů by si neměli nechat ujít návštěvu brněnské kavárny Šmoulí kavárna. Najdete ji na ulici Pekařská a čeká vás tu nejen šmoulí výzdoba, ale i tematické dobroty jako šmoulí dortíky nebo šmoulí limonáda. Pokud toužíte po troše šmoulí zábavy, vydejte se do zábavního parku Bongo Brno. Na děti tu čeká Šmoulí vesnička s domečky, houpačkami a dalšími atrakcemi. A kdo ví, třeba tu na vás bude čekat i samotný Taťka Šmoula. Šmouly ale nejsou jen záležitostí pro děti. I dospělí si můžou užít trochu té nostalgie a zavzpomínat na svá dětská léta. V Brně se konají i různé akce s šmoulí tématikou, například Šmoulí běh nebo Šmoulí den. Sledujte webové stránky města Brna a nenechte si ujít žádnou šmoulí akci.

Pro koho je atrakce?

Ať už jsi malý špunt, co Šmouly zná jenom z vyprávění, nebo velký fanda, co si pamatuje všechny postavičky, Šmoulí svět v Brně tě dostane. Na své si přijdou rodiny s dětmi, které hledají zábavu na celé odpoledne. Děti se vyřádí na prolézačkách, skluzavkách a v bazénku s balónky, zatímco rodiče si můžou odpočinout v Šmoulí kavárně. Fanoušci Šmoulů ocení detailní výzdobu a možnost vyfotit se se svými oblíbenými postavičkami. Ať už patříš do jakékoliv věkové kategorie, Šmoulí svět ti zaručeně vykouzlí úsměv na tváři.

Co na vás čeká?

Vítejte ve světě modré zábavy! V Brně na vás čekají Šmoulové na každém rohu. Ať už jste malí rošťáci nebo dospělí s duší dítěte, nudit se rozhodně nebudete. Připravte se na pořádnou porci smíchu, napětí a dobrodružství. Čeká na vás spousta her, soutěží a úkolů, ve kterých si prověříte svou šikovnost a znalosti o Šmoulech. Potkáte se s Taťkou Šmoulou, Šmoulinkou, Koumákem a spoustou dalších oblíbených postaviček. A kdo ví, třeba narazíte i na zlého Gargamela a jeho prohnaného kocoura Azraela. Nezapomeňte si pořídit fotku na památku a užít si den plný nezapomenutelných zážitků.

Otevírací doba a vstupné

Výstava Šmoulové v Brně bohužel už skončila, takže se k nim momentálně nepodíváte. Pokud by se v budoucnu objevila nová výstava, určitě se dozvíte o jejím konání včetně otevírací doby a cen vstupenek z oficiálních zdrojů. Sledujte webové stránky brněnského výstaviště nebo se informujte u organizátorů akcí pro rodiny s dětmi v Brně.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Adéla Novobilská

Tagy: smoulove brno