Tipy na zábavu pro svátek matek, které vás rozesmějí

Svátek Matek

Filmové tipy pro maminky

Máte po náročném dni s dětmi chuť na chvilku pro sebe a relax u filmu? Připravili jsme pro vás pár tipů na filmy, u kterých si odpočinete a zároveň se pobavíte.

"Matky na tahu" (Bad Moms) - komedie o třech kamarádkách, které se rozhodnou vymanit z kolotoče mateřských povinností a užít si trochu zábavy. Film je plný vtipných momentů a nadhledu nad mateřstvím.

"Výměna" (The Change-Up) - komedie o dvou kamarádech, kteří si po jedné divoké noci vymění těla. Jeden z nich je zodpovědný otec rodiny, druhý bezstarostný svobodný muž. Výměna jim obrátí život naruby a ukáže jim, jak těžké je být v kůži toho druhého.

"Julie a Julia" (Julie & Julia) - romantická komedie o dvou ženách, které spojuje vášeň pro vaření. Julie Child je slavná kuchařka, která se proslavila svými kuchařkami francouzské kuchyně. Julie Powell je mladá žena, která se rozhodne uvařit všechny recepty z její kuchařky během jednoho roku. Film je plný lahodného jídla, humoru a inspirace.

Dopřejte si zasloužený odpočinek a užijte si filmový večer!

Relaxační hry pro klidný den

V dnešní uspěchané době je relaxace důležitější než kdy jindy. Naštěstí existuje spousta relaxačních her, které vám pomohou uvolnit se a zbavit se stresu.

Hry zaměřené na budování, jako je Minecraft nebo Stardew Valley, vám umožní ponořit se do kreativního procesu a zapomenout na starosti všedního dne. Pro milovníky hlavolamů jsou tu hry jako Monument Valley nebo The Witness, které prověří vaše logické myšlení a zároveň vás uklidní svými minimalistickými vizuálními prvky.

Pokud hledáte něco klidnějšího, zkuste hry s meditativními prvky, jako je Journey nebo Abzû. Tyto hry vás zavedou do nádherných světů a umožní vám užít si klidnou atmosféru a okouzlující hudbu.

Ať už dáváte přednost jakémukoli typu her, určitě najdete tu pravou, která vám pomůže zrelaxovat a užít si klidný den.

Kreativní workshopy pro šikovné ruce

Toužíte po tvoření a objevování nových dovedností? Kreativní workshopy jsou skvělou příležitostí, jak rozvíjet svou kreativitu a užít si zábavu s přáteli nebo rodinou. Ať už vás láká malování, keramika, šperk nebo třeba výroba svíček, na workshopu se pod vedením zkušených lektorů naučíte základní techniky a vytvoříte si originální kousky. Workshopy jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a nabízejí možnost vyzkoušet si různé materiály a techniky. Stačí si jen vybrat ten pravý workshop pro vás a pustit se do tvoření!

Hudební festivaly pro radost duše

Letní měsíce lákají k návštěvě nejednoho hudebního festivalu. Ať už je vaším šálkem kávy rock, pop, indie nebo třeba klasická hudba, na své si přijde každý. Pro milovníky energických rytmů a davu fanoušků se nabízí festivaly jako Rock for People nebo Colours of Ostrava. Pokud preferujete komornější atmosféru a objevování nových umělců, osloví vás spíše festivaly typu United Islands of Prague nebo Beseda u Bigbítu. Ať už zvolíte jakýkoliv festival, nezapomeňte na dobrou náladu, přátele a opalovací krém.

Výlety do přírody s celou rodinou

Česká republika se pyšní nádhernou přírodou, která přímo vybízí k rodinným výletům. Ať už preferujete pěší turistiku, cyklovýlety nebo třeba projížďky na lodičkách, na své si přijde opravdu každý.

Mezi nejoblíbenější cíle patří národní parky. Krkonošský národní park láká na nejvyšší horu Česka, Sněžku, a malebná horská údolí. Šumava okouzlí panenskou přírodou a tajemnými rašeliništi. Na Moravě pak leží Národní park Podyjí s kaňonem řeky Dyje a vinicemi.

Pro rodiny s menšími dětmi jsou ideální naučné stezky. Ty interaktivní formou seznamují s faunou a flórou dané oblasti. Děti se zabaví a zároveň se něco nového dozví. Oblíbené jsou například stezky na Lipně, v Českém ráji nebo v Moravském krasu.

Ať už se vydáte kamkoli, nezapomeňte na pohodlnou obuv, dostatek tekutin a svačinu. A hlavně si užijte společný čas s rodinou v krásné přírodě!

Degustace vín a gurmánské zážitky

Pro milovníky vína a dobrého jídla je Česká republika hotovým rájem. Vinařské oblasti jako je Morava lákají návštěvníky na ochutnávky vín ve sklípcích, kde se snoubí tradice s moderními postupy. K vínu se podávají speciality regionální kuchyně – od sýrů a uzenin až po pečené speciality. Gastronomické zážitky umocňují malebné vinice a historická města, která dotvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

Divadelní představení plná emocí

Divadelní představení jsou často zdrojem intenzivních emocí. Herci na jevišti ožívají příběhy, které nás rozesmějí, rozpláčou, ale i donutí k zamyšlení. Skvěle zvládnutá režie, působivá scéna a kostýmy, to vše přispívá k silnému diváckému zážitku. Někdy odcházíme z divadla s pocitem euforie, jindy s těžkým srdcem, ale vždy obohaceni o nový pohled na svět a lidské vztahy.

Knižní novinky pro odpočinek

Hledáte ideální knihu pro relaxaci po náročném dni? Máme pro vás pár tipů z žánrů, které vás zaručeně nezklamou. Romantické duše potěší novinka od Julie Caplinové "Léto na dosah". Příběh plný lásky, slunce a letní pohody vás přenese do malebného přímořského městečka a chytne za srdce. Pro milovníky napětí a tajemství je tu detektivka "Mlha nad útesem" od autorky Lucy Foley. Napínavý příběh plný zvratů a nečekaných odhalení vás nepustí, dokud neodhalíte tajemství starého majáku. Pokud dáváte přednost historickým románům, sáhněte po knize "Královnina špionka" od Aleny Mornštajnové. Přenesete se do doby Rudolfa II. a poznáte osudy odvážné ženy, která riskuje život ve jménu lásky a vlasti. Ať už zvolíte jakýkoli žánr, přejeme vám příjemné a odpočinkové čtení.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Adéla Novobilská

Tagy: svátek matek | svátek