Výstava Pixar: Neuvěřitelný svět animace přichází do Česka

Výstava Pixar

Co je výstava Pixar?

Výstava Pixar je jedinečným zážitkem pro všechny fanoušky animace. Je to cestovní výstava, která představuje neuvěřitelný svět animovaných filmů od slavného studia Pixar. Na výstavě můžete vidět originální kresby, modely postav, storyboardy a další artefakty spojené s tvorbou těchto ikonických filmů. Je to skvělá příležitost prozkoumat tvůrčí proces za těmito úspěšnými filmy a nahlédnout do jejich magického světa animace.

Historie animačního studia Pixar

Historie animačního studia Pixar sahá až do roku 1979, kdy bylo založeno pod názvem The Graphics Group. Původně se zaměřovalo na výpočetní technologie a vytváření počítačových animací pro reklamy a speciální efekty ve filmech. V roce 1986 se stalo součástí společnosti Lucasfilm a začalo vyvíjet první celovečerní počítačově animovaný film.

V roce 1995 pak studio představilo svůj první celovečerní film Toy Story, který se stal obrovským úspěchem. Od té doby vytvořilo mnoho dalších ikonických filmů, jako jsou Například: Auta, Ratatouille, Wall-E nebo Hledá se Nemo.

V roce 2006 se Pixar spojil s filmovým studiem Disney a od té doby spolupracuje na tvorbě animovaných snímků. Studio získalo mnoho ocenění, včetně Oscara za nejlepší animovaný film, které si odneslo hned několik jejich snímků.

Dnes je Pixar jedním z předních světových animačních studií s bohatou historií a inovativními technologiemi. Je známé svou schopností vyprávět poutavé příběhy a vytvářet nezapomenutelné postavy, které oslovují diváky všech generací.

Kde se koná výstava Pixar?

Výstava Pixar se koná v pražském Výstavišti Holešovice. Toto prestižní místo je ideálním prostorem pro prezentaci neuvěřitelného světa animace. Výstaviště Holešovice je jedním z největších výstavních areálů v Česku a nabízí moderní a prostorné haly, které jsou perfektně přizpůsobeny pro takovouto akci. Díky své centrální poloze je snadno dostupné jak autem, tak i veřejnou dopravou. Pro návštěvníky je zde také dostatek parkovacích míst.

Jaké jsou hlavní atrakce výstavy?

Hlavní atrakce výstavy Pixar nabízejí neuvěřitelný pohled do světa animace. Návštěvníci se mohou těšit na interaktivní expozice, které představují proces tvorby animovaných filmů. Jednou z hlavních atrakcí je "Pixar Zoetrope", kde se diváci mohou podívat na optický trik, který vytváří iluzi pohybu pomocí statických obrázků. Další zajímavostí je "The Science Behind Pixar", kde lze objevovat technologii a vědu stojící za tvorbou filmů. Pro fanoušky oblíbených postaviček je připravena také expozice s originálními kostýmy a rekvizitami z filmů jako Toy Story, Nemo či Auta. Celkově jsou hlavní atrakce výstavy Pixar skvělým způsobem, jak prozkoumat fascinující svět animace.

Interaktivní zážitek pro celou rodinu

Na výstavě Pixar se můžete těšit na interaktivní zážitek, který osloví celou rodinu. Děti i dospělí budou mít možnost se ponořit do světa animace a stát se součástí příběhů, které známe z filmů jako Toy Story, Nemo či Auta. Na výstavě si budete moci vyzkoušet různé interaktivní stanice, kde budete mít možnost tvořit vlastní animované postavičky nebo se proměnit ve své oblíbené hrdiny. Pro ty nejmenší návštěvníky je připravena speciální dětská zóna s hernami a aktivity inspirovanými filmy od studia Pixar. Celá rodina tak bude mít možnost prozkoumat a zažít magii animace společně.

Významné filmy a postavy od studia Pixar

Studia Pixar se v průběhu let proslavila svými významnými filmy a nezapomenutelnými postavami. Mezi nejúspěšnější patří například Toy Story, který je považován za první celovečerní počin studia. Dalšími úspěšnými filmy jsou Napříč vesmírem, Hledá se Nemo, Auta, Ratatouille, Wall-E, Up: Vzhůru do oblak či V hlavě. Tyto filmy získaly nejen obrovskou popularitu u diváků, ale také mnoho ocenění včetně Oscara za nejlepší animovaný film. Mezi ikonické postavy patří Woody a Buzz Lightyear z Toy Story, Nemo a Dory z Hledá se Nemo, Lightning McQueen z Aut či oblíbená hrdinka Merida z filmu Rebelka. Filmy od studia Pixar jsou známé svou kvalitní animací, silnými příběhy plnými emocí a skvělým humorem.

Vstupenky a otevírací doba výstavy

Vstupenky na výstavu Pixar jsou k dostání prostřednictvím oficiálních prodejních míst a online rezervací. Cena vstupenek se liší podle typu a věku návštěvníka. Pro dospělého je cena vstupenky 350 Kč, pro dítě ve věku 3-15 let je cena 250 Kč a děti do 3 let mají zdarma vstup. Vstupenky je vhodné si zakoupit předem, protože počet míst na výstavě je omezený.

Otevírací doba výstavy je od pondělí do neděle od 10:00 do 18:00 hodin. Vzhledem k velkému zájmu o tuto jedinečnou výstavu se doporučuje přijít s dostatečným předstihem, aby se zabránilo dlouhým frontám.

Pro návštěvníky je také k dispozici možnost zakoupit si lístek na konkrétní časový slot, který umožňuje vyhnout se čekání ve frontách. Tato možnost je vhodná zejména během víkendů a svátků, kdy je očekáván nejvyšší zájem.

V rámci opatření proti šíření COVID-19 platí na výstavě povinnost nošení roušek a dodržování hygienických opatření. Vstupenky nejsou vratné ani směnitelné.

Přijďte a zažijte jedinečný svět animace na výstavě Pixar!

Doporučení pro návštěvníky výstavy Pixar

Pokud se chystáte navštívit výstavu Pixar, je dobré mít na paměti několik doporučení. Nejprve si zkontrolujte otevírací dobu a vstupné na oficiálních stránkách výstavy. Doporučuje se zakoupit vstupenky předem, protože popularita této výstavy může způsobit vyprodání. Při návštěvě výstavy nezapomeňte vzít s sebou dostatek času, abyste si mohli užít každou atrakci a prohlédnout si detaily animačního procesu. Můžete také zvážit návštěvu ve všední den, kdy je menší návštěvnost. Na výstavě je možné zakoupit suvenýry spojené s filmy od studia Pixar, takže si připravte peníze na tyto předměty, pokud máte zájem. A konečně, nezapomeňte si užít tento jedinečný svět animace a sdílet své dojmy s rodinou a přáteli!

Závěr: Nezapomeňte si užít tuto jedinečnou výstavu Pixar. Výstava Pixar je skutečným pokladem pro všechny fanoušky animace a filmů tohoto slavného studia. Můžete se těšit na neuvěřitelné zážitky, které vás vtáhnou do světa animace jako nikdy předtím. Uvidíte originální kresby, modely postav a mnoho dalšího, co vám ukáže, jak se filmy Pixar rodí. Nejenže se dozvíte o historii studia a jeho úspěších, ale také budete mít možnost vidět ikonické postavy jako Woodyho, Nema či Hrdinu ve vašem okolí. Vstupte do světa fantazie a připojte se k nám na této úžasné výstavě Pixar!

Publikováno: 31. 01. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Adéla Novobilská

Tagy: výstava pixar | výstava věnovaná animačnímu studiu pixar