Top 10 Netflix hororů, které vás dostanou na pokraji sedu: Zábava pro milovníky strachu

Netflix Horory

Nejlepší horory na Netflixu: Přehled pro fanoušky žánru

Hororový žánr je jedním z nejoblíbenějších mezi diváky Netflixu. Streamingová platforma nabízí širokou škálu strašidelných filmů a seriálů, které vás dostanou na pokraji sedu. Zde je přehled nejlepších hororů na Netflixu pro fanoušky tohoto žánru.

1. "The Conjuring" - Tento hororový trhák od režiséra Jamese Wana se stal klasikou moderního hororu. Film je inspirován skutečnými událostmi a sleduje vyšetřování manželů Warrenových, kteří se specializují na paranormální jevy.

2. "Get Out" - Jordan Peele se svým debutem v režii přinesl revoluční horor, který kombinuje napětí s komentářem na sociální problémy. Film sleduje Afroameričana, který navštíví rodinu své přítelkyně a ocitne se v bizarním a děsivém prostředí.

3. "Hereditary" - Tento psychologický horor od režiséra Ariho Astera způsobil senzaci ve světě filmu. Příběh sleduje rodinu, která čelí temným tajemstvím po smrti babičky.

4. "The Babadook" - Australský hororový snímek, který se stal kultovním. Film vypráví o matce a synovi, kteří zažívají děsivé jevy po přečtení zlověstné knihy.

5. "A Quiet Place" - Tento hororový thriller od Johna Krasinského se zaměřuje na rodinu, která musí žít v naprostém tichu, aby unikla predátorům s nadpřirozenými schopnostmi.

6. "The Haunting of Hill House" - Tato hororová série je adaptací slavné knihy Shirley Jacksonové. Sleduje osudy rodiny, která se vrací do svého děsivého rodného domu.

7. "It Follows" - Neobvyklý a originální hororový film, ve kterém mladá žena je pronásledována tajemnou bytostí poté, co má sexuální styk.

8. "Train to Busan" - Korejský zombi horor, který se odehrává ve vlaku smrti plném nemrtvých. Film kombinuje akci s emocionálním napětím.

9. "Gerald's Game" - Hororový thriller natočený podle knihy Stephena Kinga sleduje ženu uvězněnou na posteli po sexuálním hrách s manželem.

10. "The Witch" - Atmosférický a temný horor odehrávající se v 17. století sleduje rodinu, která je posedlá zlem v izolovaném prostředí.

Toto jsou pouze některé z nejlepších hororů, které můžete najít na Netflixu. Platforma pravidelně aktualizuje svou nabídku, takže se vždy najde něco pro fanoušky strašidelných filmů.

Klasické horory, které stojí za zhlédnutí na Netflixu

Klasické horory, které stojí za zhlédnutí na Netflixu, nabízejí skvělou možnost pro fanoušky žánru. Mezi nejlepšími filmy této kategorie na Netflixu nesmíme opomenout klasiku "The Shining" (1980), který je považován za jednoho z nejlepších hororů všech dob. Dalším skvělým filmem je "Psycho" (1960) od Alfreda Hitchcocka, který se stal ikonou žánru. Milovníci starých černobílých hororů si jistě užijí "Nosferatu" (1922), jeden z prvních vampýrských filmů v historii kinematografie. Na Netflixu také najdete slavný film "The Exorcist" (1973), který vyvolává hrůzu dodnes. Tyto klasické horory přinášejí atmosféru strachu a napětí, která je nezapomenutelná.

Nové hororové filmy a seriály na Netflixu

Netflix se neustále rozšiřuje o nové hororové filmy a seriály, které nabízejí vzrušující zážitek pro fanoušky žánru. Mezi nejnovější přírůstky na Netflixu patří například "The Haunting of Bly Manor", pokračování úspěšného seriálu "The Haunting of Hill House". Tento hororový seriál je plný tajemna a nadpřirozených jevů, které vás udrží na hranici sedu. Další novinkou je film "His House", který vypráví příběh páru uprchlíků z Jižního Súdánu, kteří se usazují v domě s temnou minulostí. Tento film kombinuje horor s sociálním komentářem a nabídne vám opravdu strašidelný zážitek.

Nejstrašidelnější horory na Netflixu, které vás dostanou

Netflix nabízí široký výběr strašidelných filmů, které dokážou vyvolat husí kůži a donutit vás se skrýt za polštář. Mezi nejstrašidelnější horory na Netflixu patří například "Stát se", který je založen na skutečných událostech a sleduje rodinu, která je terorizována nadpřirozenými silami. Další film, který vás dostane na pokraji sedu, je "Zrození zla" s atmosférou temného domu a tajemné minulosti. Neméně děsivý je i "Oculus: Zrcadlo", ve kterém se staré zrcadlo stává předmětem hrůzných událostí. Pamatujte si, že tyto filmy jsou určeny pouze pro odvážné diváky, kteří si troufnou čelit svému nejhlubšímu strachu.

Horory pro milovníky napětí a mysteriózních příběhů

Pro milovníky napětí a mysteriózních příběhů nabízí Netflix širokou škálu hororových filmů a seriálů. Mezi nejlepší patří například "The Haunting of Hill House", který se zaměřuje na rodinu, která se vrací do svého děsivého rodného domu. Dalším skvělým titulem je "Stranger Things", který kombinuje prvky hororu s nadpřirozenem a nostalgií 80. let. Fanoušci mysteriózních příběhů by si také neměli nechat ujít "Dark", německý seriál plný záhad a časových paradoxů. Netflix má pro tyto fanoušky opravdu hodně skvělých hororových titulů!

Horory pro fanoušky nadpřirozena a paranormálních jevů

Pokud jste fanouškem nadpřirozených jevů a paranormálních příběhů, Netflix nabízí širokou škálu hororových filmů, které vás dostanou. Jedním z nejlepších je "The Conjuring" (2013), který je inspirován skutečnými událostmi a sleduje vyšetřování manželského páru Warrenových, kteří se specializují na paranormální aktivity. Další zajímavou volbou je "Insidious" (2010), který vypráví o rodině sužované démony a jejich snaze zachránit svého syna. Pro milovníky duchů a zjevení doporučujeme "The Haunting of Hill House" (2018), který kombinuje strach s hlubokým emocionálním příběhem.

Horory s vynikajícími hereckými výkony na Netflixu

Na Netflixu najdete mnoho hororů s vynikajícími hereckými výkony, které vás zcela pohltí. Jedním z nich je film "The Babadook" (2014), ve kterém se Essie Davis představuje jako matka bojující s temnou bytostí, která pronásleduje jejího syna. Její herecký projev je naprosto úchvatný a uvěřitelný.

Dalším skvělým příkladem je seriál "The Haunting of Hill House" (2018), kde se Carla Gugino a Michiel Huisman ukazují ve velmi silných rolích. Jejich herecké výkony jsou plné emocí a napětí, což dodává seriálu ještě více strašidelnou atmosféru.

Nezapomeňme také na film "Get Out" (2017), kde Daniel Kaluuya exceluje ve své roli mladého muže, který navštíví rodinu své přítelkyně a brzy zjistí, že tamní situace není taková, jak se zdá. Jeho herecký projev je naprosto brilantní a dokonale přenáší na diváky jeho hrůzu a zoufalství.

V neposlední řadě nemůžeme opomenout film "A Quiet Place" (2018), ve kterém Emily Blunt a John Krasinski ukazují své herecké schopnosti v náročných rolích rodičů, kteří se snaží přežít ve světě plném nebezpečných stvoření, která reagují na zvuk. Jejich herecké výkony jsou naprosto působivé a dokonale přenáší na diváky jejich strach a ochranitelskou lásku ke svým dětem.

Tyto horory s vynikajícími hereckými výkony na Netflixu dokazují, že kvalitní herectví je klíčové pro skvělý filmový zážitek.

Horory pro milovníky hororových franšíz a sérií

Pro milovníky hororových franšíz a sérií je Netflix skvělou volbou. Na této platformě najdete mnoho ikonických hororových filmů, které se staly součástí kultury. Mezi nejznámější patří například "Halloween" s Michaelem Myersem, "Nightmare on Elm Street" s Freddy Kruegerem nebo "Friday the 13th" s Jasonem Voorheesem. Tyto klasiky vás vtáhnou do světa strachu a napětí.

Pokud preferujete hororové seriály, Netflix má také co nabídnout. Jednou z nejpopulárnějších je "Stranger Things", která kombinuje nadpřirozeno s retro atmosférou osmdesátých let. Dalším skvělým seriálem je "American Horror Story", který každou sezónu přináší nový příběh plný hrůzy a tajemství.

Netflix také nabízí možnost sledovat hororové adaptace knižních sérií. Například "The Haunting of Hill House" je založena na stejnojmenném románu od Shirley Jackson a poskytuje důmyslný mix psychologického hororu a nadpřirozena.

Pro fanoušky hororových franšíz a sérií je Netflix skutečným rájem. Zde mohou objevit staré klasiky i nové adaptace, které ještě více prohloubí jejich lásku k tomuto žánru.

Horory s originálním a neobvyklým příběhem na Netflixu

Horory s originálním a neobvyklým příběhem jsou na Netflixu skvělou volbou pro ty diváky, kteří hledají něco nového a nevšedního. Mezi těmito filmy a seriály najdeme například "The Babadook" - psychologický horor o matce, která se potýká s duchem z knihy, kterou jí přinesl její syn. Další zajímavou volbou je "Get Out" - hororový thriller režiséra Jordana Peelea, který se zabývá rasovými stereotypy a manipulací. Film "It Follows" pak nabízí originální koncept pronásledujícího démona, kterému nelze uniknout. Na Netflixu také najdeme "The Witch", atmosférický horor odehrávající se v 17. století, či "A Quiet Place", kde rodina musí žít v absolutním tichu, aby unikla smrtícím tvorům. Tyto originální a neobvyklé horory na Netflixu rozhodně stojí za shlédnutí pro všechny fanoušky žánru.

Horory pro fanoušky akce a napínavých scén

Pro fanoušky akce a napínavých scén má Netflix také nabídku hororových filmů, které vás udrží na pokraji sedu. Mezi nimi je například "Hush", kde se hlavní hrdinka musí bránit před neznámým útočníkem ve svém opuštěném domě. Dalším skvělým titulem je "Green Room", který sleduje punkovou kapelu uvězněnou v klubu plném neonacistů. Akční prvky a napínavé scény najdete i ve filmu "The Belko Experiment", kde zaměstnanci jedné společnosti jsou nuceni bojovat o přežití ve smrtícím experimentu. Tyto filmy nabízejí kombinaci hororu, akce a napětí, která zaručeně zaujme fanoušky tohoto žánru.

Note: "Netflix horory" means "Netflix horror films" in Czech)

Netflix horory jsou skvělým zdrojem strašidelné zábavy pro fanoušky žánru. Na této populární streamovací platformě najdete širokou škálu hororových filmů a seriálů, které vás dostanou na pokraji sedu. Od klasických hororů až po novinky plné napětí a mysteriózních příběhů, Netflix nabízí nespočet možností pro milovníky strachu. Zde je přehled deseti nejlepších Netflix hororů, které stojí za zhlédnutí.

Publikováno: 14. 02. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Adéla Novobilská

Tagy: netflix horory | film